Przejdź do treści

Ogrody

Ośrodek Rehabilitacji w Kiekrzu

Kilka słów o projekcie

Na terenie Kiekrza, podpoznańskiej miejscowości położonej nad jeziorem Kierskim, powstaje nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny. Komfortowo urządzony budynek, wyposażony w nowoczesne sale i sprzęty do rehabilitacji i rekonwalescencji, ma zapewniać przyszłym Pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Istotnym elementem takiego ośrodka jest dobrze zaplanowany teren zielony, umożliwiający wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu.

W oparciu o wytyczne Inwestora, opracowany został projekt, obejmujący zarówno zieleń dekoracyjną (o funkcjach estetycznych i prozdrowotnych) i osłonową, jak i obiekty użytkowe, służące biernemu i aktywnemu wypoczynkowi i rehabilitacji na świeżym powietrzu.

Na terenie ośrodka zaprojektowano skwery z ławeczkami i fontannami, plac sportowy z siłownią i urządzeniami do ćwiczeń rehabilitacyjnych, ogólnodostępny ogródek uprawny z wyposażeniem (dostosowany również do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), miejsce do grillowania ze stolikami do jedzenia oraz do gier planszowych, plac do gry w boule. Zieleń ozdobną zaprojektowano w postaci barwnych pasów, których żywa, energetyczna kolorystyka ma służyć poprawie nastroju Pacjentów.


galeria


Obejrzyj inne projekty