Przejdź do treści

Ogrody

Ogródki lokatorskie przy ul. Miedzianej

Kilka słów o projekcie

Projekt dotyczy dwóch niewielkich ogródków lokatorskich przynależnych do mieszkania na parterze nowoczesnego bloku, na jednym z wrocławskich osiedli. Rozmieszczone po dwóch stronach budynku maleńkie ogródki różnią się kształtem oraz nasłonecznieniem. Ze względu na usytuowanie ogródków na stropie garażu, konieczne było zastosowanie donic dla większych roślin.

Ogródek południowy ma kształt litery L i częściowo mieści się pod balkonem. Zaprojektowano w nim nowoczesną ogrodową huśtawkę oraz trawnik i kolorowe rośliny. Donice ustawione wzdłuż ogrodzenia, wraz z posadzonymi w nich krzewami utworzą parawan, oddzielający prywatny ogródek od ogólnodostępnego patio.

Ogródek północny będzie strefą wypoczynku na gorące letnie dni, gdyż przez większą część dnia panuje tu przyjemny cień. Przy wyjściu z sypialni zaprojektowano drewniany taras z wygodnymi meblami. Wokół małego trawnika zostaną posadzone cieniolubne byliny oraz kilka krzewów w donicach. Od ścieżki i wejścia do budynku oddzielą ogródek drewniane donice z trejażem, na którym zawisną skrzynki z roślinami.


galeria


Obejrzyj inne projekty